دهــــلاویــــــــه

دهلاویه
دهــــلاویــــــــه

بسم الله الرحمن الرحیم
آجرک الله یا صاحب الزمان
السلام علیک یا فاطمه الزهرا
یا ابوفاضل مددی
عباسم و در پی خطر می گردم
اطراف خیم تا به سحر می گردم
صد بار اگر علقمه را فتح کنم
هر بار دوباره تشنه بر می گردم
این وبلاگ جهت خشنودی حضرت مهدی عج ایجاد شده و هر گونه کپی برداری از این وبلاگ باعث خشنودی ائمه عصمت و طهارت می گردد.

یا علی التماس دعا.
العبد الحقیر سید مجتبی علمدار.

بهترین دل نوشته ها
  • در دست راه اندازی
 • بایگانی

  بسم الله الرحمن الرحیم

  سقوط اسرائیل (یادداشت) - قسمت دوم

  صهیونیسم یهودى

  دربارۀ نقش یهود و صهیونیست‌هاى یهودى، در عرصه‌هاى سیاسى و به خصوص اقتصادى و رسانه‌اى آمریکا بسیار شنیده‌ایم و مى‌دانیم سهام‌داران عمده شرکت‌ها و مؤسسه‌هاى بزرگ و چندملیتى صنعتى و تجارى آمریکا را آنان تشکیل مى‌دهند و نیز مؤسسه‌ها و بنگاه‌هاى بزرگ خبرى و امپراتورى رسانه‌اى داخلى و بین‌المللى آمریکا در اختیار آنهاست و هم‌چنین بسیارى از سیاست‌مداران و مدیران و کارشناسان در دستگاه‌هاى مختلف حکومتى آمریکا، از دولت گرفته تا مجلس سنا، مجلس نمایندگان و قوه قضائیه آن کشور یهودى هستند و نیز از وجود لابى‌هاى قدرتمندى همچون"ایپک" که منویات دولت اسرائیل را در آمریکا تعقیب نموده و حافظ منافع رژیم صهیونیستى در لایه‌هاى نظام تصمیم‌گیرى آمریکاست، بسیار شنیده‌ایم اما این‌همه، تنها یک جزء از ارکان قدرت فعلى آمریکا را تشکیل مى‌دهد که مى‌توان آن را به دلیل خواستگاه یهودى و صهیونیستى‌اش، صهیونیسم یهودى نامید.

  هدف راهبردى صهیونیسم یهودى، با عنایت به نفوذ گسترده و امکانات فوق‌العاده‌اش در آمریکا، حمایت از اسرائیل و پى‌گیرى برنامه‌ها و خواسته هاى این رژیم در آن کشور است. در طول سال‌هاى تشکیل اسرائیل، این جریان آمریکا را واداشته است که از اسرائیل پشتیبانى مالى و تسلیحاتى کند، در مجامع بین‌المللى از آن رژیم جانب‌دارى کند و هر قطعنامه‌اى علیه اسرائیل را در سازمان ملل بى‌اثر سازد و در شوراى امنیت وتو نماید، هم پیمانان آمریکا را وادار به حمایت از اسرائیل و عقب‌نشینى در قبال خواسته هاى آن رژیم نماید.

  نومحافظه‌کاران

  جریان دیگرى که در متن ساختار قدرت در آمریکا حضور دارد اما معمولا با پیروزى حزب جمهورى‌خواه فعال مى‌شود، جریان موسوم به"نو محافظه‌کارى یا"راست افراطى"است که نسل جدید نومحافظه‌کاران از دوران حکومت ریگان به صحنه آمده و در پرونده افتخارات خود! طراحى پروژه فروپاشى شوروى را دارد؛ اعلامیه"قرن جدید آمریکا"را تهیه کرده و براساس آن، طرح حمله به عراق را طراحى و اجرا کرده است.

  این جریان را که در شوراى امنیت ملى آمریکا و وزارت‌خانه‌هاى مهمى همچون دفاع و خارجه نفوذ داشته و بنیادهاى پژوهشى امنیتى مختلفى همچون مؤسسه"آمریکن اینترپرایز" و هریثج را در اختیار دارد، عناصرى همچون دیک‌چنى، دونالد رامسفلد، پل ولفوویتز، ریچارد پرل، لوئیز لبى، الیوت آبرامز، جان بولتن، کاندولیزارایس و نظریه‌پردازانى همچون فوکویاما، ساموئل هانتینگتون و الوین تافلر نمایندگى مى‌کنند. اینان که آمریکا را قدرت برتر جهان مى‌دانند و تنها فرهنگ آمریکایى را اصیل مى‌شناسند، لیبرال دموکراسى موجود در آمریکا را الگوى نهایى و پایانى سعادت بشر مى‌دانند، تلاش مى‌کنند جهان را در قبضۀ قدرت آمریکا درآورند و براى پیشبرد سیاست‌هاى جنگ‌طلبانه خود به یک‌جانبه‌گرایى و اقدام نظامى پیش‌دستانه، مبادرت مى‌کنند. این گروه نیز هم‌چون صهیونیست‌هاى یهودى، حمایت از رژیم اسرائیل را اصل دانسته و براى حفاظت از آن رژیم ایدۀ خاورمیانه بزرگ را با مرکزیت اسرائیل طرح و تعقیب مى‌کنند.

  نظرات (۰)

  هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
  کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی